Jdi na obsah Jdi na menu

Dvojtečka

14. 5. 2014

 

Dvojtečka jsou oči.

(Dvojtečka z mandal.)

 

Výhledově: oblačno, polojasno, místy přeháňky, vítr poměrně studený.

Pocitově: slunečno.

S napětím čekám, zdalipak se i uprostřed týdne na obloze objeví duha, poněvadž v barevném pásu jsem nalezla zalíbení a taky dobrý důvod, proč jít alespoň na chvilku od učení, zvláště co se myšlenek týká.

Denní heslo: ranní ptáče dále doskáče.

Žhavení lebky (budík): 6:07.

Počet káv: 2 šálky.

Snídaně: s Novou.

Zapřísáhla jsem se, kterak nastoupím na zdravější režim. Myslím, že se mi to celkem daří, jelikož do svého jídelníčku jsem zahrnula mnohem více zeleniny (k půlce salátové okurky jsem přidala druhou, a tak krásně tvoří zeleninový celek), mnohem více ovoce (jablko stále půlím, neb podělit se s Rolničkou mi prostě připadá fér, avšak banán si dopřávám sama, a to posypaný kakaem).

Fotbalové bitvy: téměř každý den, přičemž výskyt modřin se pravidelně zvyšuje. Honzík mi sahá zhruba po pas.

Jiné sportovní aktivity: chůze na oběd, vysávání, MS v hokeji (v přílišné nejistotě si odbíhám vařit čaj).

Po probuzení obyčejně projedu očima rozvrh hodin. Obrovsky se mi stýská! (Daleko intenzivněji než jsem si stýskala o víkendech.)

Denní plán: takřka splněn. Dopolední program se obvykle skládá z dějepisu, základů společenských věd a češtiny. Večer je to zajímavější. Navíc je ještě angličtina. Zrovna včera už mi připadalo, že je toho příliš. Při pohledu na otázky z oblasti ekonomie se mi v hlavě totiž automaticky zrodilo citoslovce „blé“, zatímco po prokousání se všemi podbody znovu a znovu blaze jásám a pyšně fajfkuji.

Výkon: 89% (dle skromného odhadu).

Příkon (motivace): 99,99%.

Ač jsem tomu zprvu nevěřila – neumím vařit. Díky Svatoňce si naštěstí dokážu připravit „zapeč“, takže kdybyste šli náhodou kolem, jste srdečně zváni.

Svůj čas teď věnuji i surfování, byť nepobývám u moře; www.echo24.cz, www.mediar.cz, www.robertfulghum.com a www.tv5monde.fr – v těchto vlnách si náramně libuji.

Film: „Jak sbalit super kost.“ Přesvědčila jsem se, kterak i název, booklet nebo anotace tu a tam člověka snadno oklame. Vlastě seděli pouze herci: Jean-Paul Rouve a Gérard Depardieu. Přesto – pěkný film, leč namísto vypnutí se ve mně zapnulo snad všechno, ba i asociace.

PENNY: nejen skvělé ceny, jakožto i místo pro nezastavitelný záchvat smíchu. Nebýt Rolničky, tak se jahod chtivá paní nemá koho zeptat, v jakém regálu by je mohla najít, nebýt těch regálů, neměla bych se při dětinském výbuchu kam skrýt. (Je osvobozující být dítětem.)

Téma zásadní diskuse: fruko. Víte, o čem je řeč? Nápověda: shodným znakem je nadšená babička, brčko a malá krabička. Dobře – ta babička by mohla být zavádějící, ale určitě jste si třeba sami někdy koupili pitíčko – FRUKO.

Rozhovory: „Zásadní rozhovory.“ Tuhle knížku jednoduše doporučuji.

Ponaučení: není nad to pečlivě zkontrolovat příjemce esemesky.

Nový směr: mandalismus – zrozen v cédéčku Proměnamě.

Jak utíkají dny, zdá se mi, že vlastně ani moc neutíkají, přesto pomaličku směřují ke svému nejbližšímu cíli. Definitivně jsem se rozhodla, kterak si onu túru užiju – možná by to mohlo znít bláznivě, jenže já se těším – těším se na setkání, neboť absolutně nepochybuji o tom, že, minimálně po tom, budu mít co říct. Na paměti mám „DĚKUJI“.

Jágr: borec.

Zvíře: bourec.

Pohled k nezaplacení: Honzík učící mamku první dvě struny na kytaru.

Podnět k jásání: máme to! Sice teprve 1/4 písemné části MZ, ale proč se neradovat z (ne)obyčejných drobností – ta radost se navíc násobí hned 26krát, boží!

Aktuální oblíbené slovo: „čéče“ (= člověče).

Nepodmíněný reflex: přátelská haptika.

Moudrá sova: upřímná slova.

Důležité (5 P): poslouchat, pochopit, porozumět, podpořit, pohladit.

Mám štěstí: na lidi.

Nechci být: bez lidí.

Toužím žít: pro lidi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář