Jdi na obsah Jdi na menu

O darech (děště)

17. 10. 2015

 

 

Dostala jsem:

1) Lekci. Děti mi při flétničce i zpívánkách dávají zabrat – pěkně do těla, zrovna tak i do hlavy; je to pro mě velká zodpovědnost, jež se snažím správně uchopit a chápu zatím jako možnost být v jednu chvíli skutečně pro někoho (vzor, učitel a hlavně kamarád). Beztak jsem se utvrdila v názoru, že nedokážu křičet, takže alespoň nezbývá než ladit jakýsi demokratický přístup, což ale dělám strašně ráda.

2) Obraz. Je na něm houpačka zavěšená na strom a na ní dvě dívčí postavy sedící pospolu a hledící do dáli. Jsem to já a Rolnička. Tenhle dárek mi způsobil dojetí a přinesl nepopsatelné štěstí, které se ve mně ostatně probouzí pokaždé, když na ten obraz jenom pohlédnu. Díky, Martinko, zase a pořád.

3) Depresi. Dobře – tedy menší depku v podobě strachu, že v životě nemůžu dokázat projít druhým ročníkem – bez toho, aniž bych jej nemusila opakovat. Na druhou stranu musím přiznat, kterak už si na žádném předmětu nepřipadám jako vyložený trouba (za což ve většině případů může tak vstřícný a milý přístup vyučujících), jinak se doposud zase bojím své nevědomosti, která mi dělá starosti, protože všechno tak strašně rychle utíká. A mě to přitom tolik baví a potřebuju toho ještě velkou spoustu poznat a prozkoumat.

4) Ránu deštníkem. Pršelo, až mrzlo, byl večer, po doučování jsem si nastoupila do autobusu, usadila se a náhle – paní, která se snažila sednout si přede mě, mi zasadila prvotřídní úder přímo do ciferníku. Nezvyklý pocit. Společně jsme jely až Na Veselí – a cestou domů to nešlo jinak, než se prostě smát. V ten moment asi prostě tomu všemu...

5) Příležitost. Setkávat se s velmi inspirujícím lidmi. Učit se. Každé ráno vstát – a oslavit to kávou, potom se sebrat a jít.

6) Pozvánku na halloweenskou párty. Půjdu za dýni. Hokaido.

7) Důvěru. Toho starého pána z katedry chemie vlastně vůbec neznám, pouze jsem vypozorovala, kterak má svůj kabinet ve druhém patře a že má rád k svačině rohlík s paštikou. Jenže pokaždé, když na té dlouhé chodbě ve druhém poschodí s Rolničkou vysedáváme a čekáme na další přednášku, jaksi nás to k sobě (a myslím to jedině ve smyslu sympatií) vzájemně táhne. A tak už známe malou část z jeho bohaté životní cesty. Také byl z dvojčat, avšak jeho bratr již zemřel, od dětství má rád přírodní vědy, v rané dospělosti mu byl málem přenechán statek… Přišlo mi legrační, kterak si nás dosadil do oboru chemie a ujišťoval se, zda nás letos bude mít na organiku. Vážně stačí jen trošku pozornosti…

Dala jsem:

Bylo by skutečně pošetilé pouze brát a vyčkávat na další takovou možnost.

A proto jsem, nejméně sedmkrát (v tomto případě), udělala či brzy udělám (v záležitosti dýně hokaido) to nejlepší, co mohu – a dám do toho sebe.

A možná i naději, že to zkrátka vyjde.

Leč to sychravé počasí – na koho nepřijde melancholie?

Třebaže i v dešti se dá tančit.

Inu, říká se to tak a mně se to navíc dost líbí.

A taky do toho dám svou víru.

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Úkoly hotovy, čas na odpočinek a přečtení mílého článku :)

(Eliška S., 26. 10. 2015 21:49)

Ahojky, zatím jsem si přečetla pouze pár tvých článků, což v nejbližší době určitě hodlám napravit. Ale i těchto pár článků mě tak nějak naplnilo klidem a vykouzlilo mi úsměv na rtech. Obzvlášť tento. Myslím si, že ne všechno se vždy daří úplně podle našich představ, ale i přesto to vždy nějak dopadne. A ať to dopadne jakkoliv, vždy to nakonec skončí tak jak má, protože každý zážitek by nás měl někam posunout a něčím nás obohatit. I když si nejsem jistá, jestli třeba zrovna z rány deštníkem vyšlo něco jiného než pěkná boule. ;) Ale věřím tomu, že školou nakonec nějak projdeme ať už lehce nebo s menšími obtížemi. A moc držím palce, aby byly děti z hodin flétničky a zpívánek nadšené a ty co nejméně vyčerpaná. :)
E
PS: Doufám, že budeš mít nějakou fotku hotové dýně-i s tebou uvnitř. :)

Re: Úkoly hotovy, čas na odpočinek a přečtení mílého článku :)

(Káťa, 26. 10. 2015 23:59)

Eliškooo...! :)
Obrovsky Ti děkuju, i sem, :) za komentář, který má v sobě víc než... komentář. :)
Těším se brzy na viděnou, moc, včil Ti přeji dobrou noc. :)

Budoucí Dýně... :D

P.S. http://ellie-blondie.blogspot.cz/ - FAMÓZNÍ, děkuju! :)