Jdi na obsah Jdi na menu

O mušlích

20. 7. 2014

 

 

Po nabitých dnech jsem právě taková, a tak mám vskutku dilema, ba i trilema, quadrilema a tak dál a tak dál, o čem zrovna psát a rovněž jak o tom psát. Chutě do psaní je u mě velká spousta, zatímco námětů pak jakbysmet. Obsahem dalšího článku by se klidně například mohlo stát:

1) Jak jsem zapínala myčku

2) O přijaté, jež byla v sedmém nebi, následně si však uvědomila následky a dostala strach

3) Kačenka se už tolik nebojí

4) Samy doma

5) První pomoc (značka: asi omdlím)?

6) Vysmátý festival s Jiřík, Rolnička a Tomáš Klus (mít-li sociální síť, kde to skutečně nežije, hned bych si příslušné označila).

7) O dvojčatech, která: a) muzicírují b) otvírají kavárnu c) kradou děti d) říkají ano, myslí ne

8) Úžasná prázdninová setkání

9) Stýská se mi…

10) Mušle

Po zhlédnutí filmů Kolja a Rebelové jsem byla příšerně sentimentální, nostalgická, melancholická. Vsadila bych se, že bych si jako své téma zvolila bod 2, 7d nebo 9.

Pro šestku a osmičku jsem se již rozhodla, avšak došlo mi, kterak smyslem by byl jen strohý záznam čehosi, co jsem zažila a bylo to krásné. Ačkoliv tu a tam shledám jako dobrý nápad jakýsi záznam, protentokrát to vidím jinak – šlo přeci hlavně o prožitek a momentální bytí – snad pouze: děkuji!

A mušle… nádherný úkaz! Ehm, přírody. Moře (smajlík). Honzík si je přivezl z Jesola. V oranžovém kbelíku, pečlivě omyté. Sám je počítal. Třikrát. Nakonec je spočítala i Rolnička. 90 vzpomínek na italský kraj! Kromě toho – bráška: „blinkal a bylo to odporný“, „políbil servírku Iren“, „bodal do medúzy“, „nebál se krabů“, „padal z postele“, „těšil se, až na nás skočí“, „vyfotil šampón“, „viděl hady, krokodýly i žraloky“, „krotil vlny“… Škoda, že nemůžete spatřit ty jeho oči! S Rolničkou máme vskutku mnoho společného; jednou vezmeme našeho Honzíka k moři a hlavně – vždycky ho budeme milovat!

Včil koukám na náramek z Kadaně, skřítku, pero, růžový přívěsek, čokoládového Mozarta, mušle… Ty věci jsou si tolik podobné – šumí v nich kouzelné vzpomínky.

 

Tedy mušlím...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář