Jdi na obsah Jdi na menu

Mám totiž plán...

 

 

Téměř každý den rozšiřuji svůj repertoár snů. Mám své velké plány i malé planetky. Vlastně ani nečekám, že se mi všechno vyplní, ovšem na druhou stranu si zase říkám – proč by ne? V září mi bude teprve dvacet a času je tak ještě spousta, ačkoliv i ten samotný čas je ve své podstatě dost relativní. Což však určitě netřeba vnímat jako důvod k panice, ba spíše naopak – člověk si zcela svobodně může vybrat tu nejvhodnější dobu pro svůj začátek, přičemž slovo „začátek“ dál úmyslně nerozvíjím.

Třeba dneska. Ráno jsem si fotila nebe, odpoledne brášku. A když mi pak někdy není dvakrát do zpěvu, prohlížím si právě tyhle snímky; a další milé obrázky. Kromě nich si ve svém telefonu často, a neméně ráda, listuji rovněž staršími zprávami – co dokáže s lidskou duší udělat pouhých pár slov!

Ne, tím rozhodně nechci říct: „Rychle, popadněme svoje mobily!“ ale nebe, dítě, slova… obrovská dávka inspirace. Kdepak – netvrdím, kterak je bůhví jak báječné žít vzpomínkami, avšak je jistojistě skvělé vracet se tam, kde člověku bylo krásně.

Společně s Rolničkou bláznivě toužíme uskutečnit jeden z našich snů. Naše vize je jen stěží proveditelná již nyní, neb projekt je to poněkud neskromný, přesto se velmi těšíme, až si jednou, v době budoucí, otevřeme vlastní kavárničku „U Přátel“. Proč to nebe – podkrovní prostor, venkovní teráska – víte, jak kouzelné budou zvláště ty večerní okamžiky přímo pod hvězdami? Proč to dítě – barevná výzdoba, dětský koutek – vždyť i dítě si zaslouží pohodlné místo v kavárně. Proč ty obrázky – dokážete si představit různorodé snímky lidí, míst, káv, přírody… vyobrazených všude po stěnách podkrovního prostoru?

Mimo kávy a lehčích pokrmů – chtěly bychom prostě, aby si naši návštěvníci vychutnali právě TEN okamžik, kdy jsou spolu. Vážně proto přemýšlíme o místnosti bez wifi připojení, o stolech blízko sebe, zároveň ne tolik – zkrátka tak akorát – k povídání, ke sdílení, k přátelství. Uvažujeme samozřejmě i o salonku bez kouření, o pokoji pro různé pracovní schůzky, rodinné oslavy; i náhodná setkání. Sníme si i o tematických večerech; hudební vystoupení, zajímavé přednášky, sportovní fandění… Nápadů máme vskutku mnoho a mnoho!

Tak, teď jsem se do svých představ ponořila natolik, že mi kavárnička „U Přátel“ připadá více než skutečná. (Ještě bych tam chtěla umístit krb a piano. A knihovničku. A čisté toalety. A…)

Co dodat?

 

Těším se na viděnou!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář