Jdi na obsah Jdi na menu

Spi, Anat!

14. 11. 2015

 

Divák drží ceduli s nápisem "Modlete se za Paříž" při basketbalovém utkání v americkém městě South Bend

 

Řeknu vám, že po noci, kdy jsem se slzami v očích a nevěřícným výrazem sledovala to, co se děje v Paříži, jsem do rána procitla s daleko jiným pocitem – mám vážně velký vztek a – upřímně, jsem dost nasraná.

Ač je mi těch lidí, co zemřeli – tak surově a neprávem – nehorázně líto, vím, že na city dál není čas. Jestli se svět mýlil dvakrát…  Je třeba jednat! Ne slovy, ne politickými ústupky, ne vyčkáváním na toho či tamtoho.

Když vymaštěnci s útěrkami na hlavách míří na neozbrojené civilisty a ve jménu boha, který je jenom výsledkem agresivního pseudoproroka, vraždí nicnetušící lidi, proč bychom potom my, MY jako Evropa, jež snad už i doopravdy vidí, nemohli zamířit na Islámský stát a další teroristické organizace?

Bojím se navíc, kterak po migrační vlně kdekdo ukáže na viníka – uprchlíky – zvýší se takto nenávist a xenofobie. Ano, je to jako hledat jehlu v kupce sena (hledat ty, kteří před válkou skutečně prchají). Jenže – je to také ta debilní evropská připosranost a rádoby solidarita, jež žene Evropany do záhuby.

Tedy, ti, kdož včerejší útoky připravili, si nyní mnou ruce – Západ je ohrožen, lidi mají strach. Popravdě, já mám strach z toho, kterak to (atentáty, expanze teroristů, ostatně i migrace) již nepůjde dost dobře, natož nějak rychle, zastavit. Koneckonců – hranice jsou stále průchodné, paní Merkelová a další tolerantní mocipáni to mají plně ve svých rukách… Kéž by alespoň ten bůh byl, klidně docela malý.

Takže… co s tím? Řečnická otázka?

Říkám si, že takové události člověka na druhou stranu posílí. Myslím tím v názoru, kterak to jediné, co má tu největší cenu, ba skutečnou Hodnotu, je lidský život. Vše ostatní, to, za čím se člověk tak žene – bohatství, prestiž, kariéra… – vůbec není důležité.

Je až legrační, jak moc, jak urputně, zase o něco víc toužím být občanem Země.

 

SPI, ANAT!

 

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář